Je samozřejmé, že už si u nás dávno svítíme všude možně elektřinou. A dokonce ne jen tak nějakými svítidly, ale výhradně těmi úspornými. Vědecký vývoj nám umožnil i zde zbavit se toho, co bylo nepraktické, a využít nejdokonalejší výdobytky civilizace. Ale přesto to dosud nevedlo a zřejmě nikdy ani nepovede třeba k tomu, abychom se jednou provždy zřekli používání svíček. Po romantice totiž toužíme neustále a svíčky nám ji dopřávají. A když už někdo používá svíčky, byť třeba i jen ojediněle, aby si jimi navodil příjemné prostředí, je logické, že k nim potřebuje i svícny.
Svícnů je pochopitelně celá řada druhů. A nemůžeme se vůbec divit tomu, že jsou mezi nimi i svícny z kamene. Tedy přesněji achátové svícny. I ty splňují to, co je od nich očekáváno, i ty zvládají svou základní funkci. Ale nejen to. Achátové svícny jsou rovněž krásné, a díky použitému kameni mohou pro lidi symbolizovat i to, co je nehmotné, ale co přesto někteří z nás ochotně vnímají a od takových výrobků očekávají.
O achátu se totiž traduje třeba to, že je kamenem harmonie a partnerské věrnosti. A také je to jeden z nejstarších existujících léčivých kamenů, dodávajících prý sílu, sebedůvěru a odvahu, ochranných a léčivých. Což je pochopitelně něco, co si někteří z nás lidí žádají a co si dopřávají i ve formě achátových náramků, amuletů či talismanů. A pochopitelně klidně i takových předmětů, jako jsou svícny. Protože kdo z nás by nechtěl být v rovnováze, mít harmonickou mysl, tělo a ducha?
A takové svícny a podobné achátové výrobky nejsou rozhodně žádnou novinkou. O existenci těchto kamenů ví lidstvo už přes osm tisíc let a byly opracovávány už i v dávnověku, kdy se z nich zhotovovaly různé nástroje, stejně jako ozdobné a kultovní předměty. A i když se těmito dnes už nemusíme chránit před jedy, morem a živelnými pohromami, jak tomu mělo být kdysi, dělají nám achátové výrobky radost. A koupit si třeba svícny z nich tedy stojí určitě za to.