Může se to zdát jako určitá propagace úvěrové společnosti nebo cílený marketing, ale dnes je ta nejvhodnější doma pro získání půjčky. Je dáno hlavně vzestupem ekonomiky. To se odráží jak na cenách úroků, tak i na výši poskytovaných peněz. Jejich maximální výši, která může být vypuštěna do oběhu je závislá na rozhodnutí České národní banky. Ta zodpovídá za spoustu věcí. Ať jde o konkurence bank a jejich hospodaření tak i třeba spravuje rodinný rozpočet.
Právě díky silné ekonomice a silné koruně dnes můžeme získat půjčku velice snadno. Ovšem jakou půjčku si vzít. Na trhu jich nalezneme celou řadu. Jsou rychlé půjčky, hypotéky, úvěry, překlenovací úvěry, leasingy a jiné. Jak se v tom má ovšem člověk vyznat, když navíc nemá ekonomické vzdělání, které mu zaručuje znalostí vybavení právě v této oblasti. V takovém případě máme pouze dvě možnosti, buď si můžeme najmout specialistu nebo si prostě nastudovat co je pro nás to pravé.
Dnes se navíc můžeme setkat s mnoha reklamami, které nám radí, co si vzít a jak s penězi naložit. Základní radou v rámci jakéhokoliv půjčování je nepůjčujte si, dokud nemusíte. Jelikož zde můžeme velice snadno spadnou do dluhové pasti, kdy se nestačíme následně divit, kde a komu dlužíme jaké obrovské částky. Proto je důležité být obezřetný a číst smlouvy i s malými písmenky, kde se nás právě společnosti snaží nachytat.
Velice také záleží, na jakou stranu se přidáme. Existují totiž dva druhy úvěrových společností.
Dělíme je teda na:
· Bankovní
· Nebankovní
Lidé stále více inklinují k bankovním společnostem, jelikož budí důvěru a působí majestátně. Jelikož se jedná o mezinárodní společnosti můžeme mít pocit, že mají tolik peněz, že nás ani nemůžou chtít okrást. Většina bank je navíc vybudována na důvěře, kterou léta buduje. Proto také nepropůjčí své peníze každému a má jasně stanovená pravidla, jak případně vyloučit rizikové dlužníky.
Menu